Teslimat, Kargo ve İade

A. TESLİMAT

A.1. Ürünleriniz siparişiniz onaylandığında stok durumunun uygun olması durumunda stoktan teslim edilmekte veya tedarik edilmektedir. Sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 1-30 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

B. KARGO

B.1. Kargo firması, sipariş aşamasında müşteri tarafından belirlenebilmektedir.

B.2. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden ya da mağaza personelinden alırken ehliyet, nufüs cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.

C. İADE

C.1. İade Süresi

 İade süresi elinize ulaştığından itibaren 14 gündür.

C.2. İade Sürecinin Başlatılması

www.akminakumassatis.com Hesabım -> Siparişlerim sekmesinden ürün iade/iptal formunu doldurarak iade sürecine başlayabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından size iade için anlaşmalı kargo firması ve iade kargo kodu bilgileri iletilecektir.

Detaylı bilgi için "Müşteri Hizmetlerimiz"i arayabilirsiniz.

C.3. İadede Kullanılacak Kargo

Ürünleri anlaşmalı olduğumuz kargo firması ve iade kargo kodu ile ücretsiz iade edebilirsiniz.

C.4. İade Edilemeyecek Ürünler

• Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

• Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.),

o Ambalajı açılmamış

o Denenmemiş

o Bozulmamış

o Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

• Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

• Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.

• Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde www.akminakumassatis.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

C.5. İade Süreci

• İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:

o Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

o Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

o Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

• İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

• Hesabım -> Siparişlerim sekmesinden iade kontrolü yapabilirsiniz.

• Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve /EFT şeklinde yapılacaktır.

• İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

• Banka, taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 4 taksitle aldıysanız 4 ayda iade tamamlanır.


Güvenli Alışveriş

Kart bilgileriniz 256 Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

Hızlı Kargo

Siparişleriniz en kısa sürede adresinize teslim edilir.

Müşteri Temsilcisi

Size uygun ürün için destek olmaya hazırız.

Ödeme Seçenekleri

Havale, EFT, kredi kartlarıyla ödeme seçenekleri...

2024© AKMİNA KUMAŞ. Tüm hakları saklıdır. | Avinga

Alışveriş Sepetim